Onttrekking Pastoor van Arskerk aan de eredienst

Afgelopen weekend zijn de parochianen van de Pastoor van Arskerk geïnformeerd over het besluit van bisscchop Harrie Smeets om deze kerk te onttrekken aan de eredienst. Afgelopen vrijdag heeft de bisschop het decreet waarin dat besluit wordt beschreven en toegelicht, ondertekend. Na de H. Mis van zaterdag 2 april is dit decreet bekend gemaakt, toegelicht en uitgereikt aan de parochianen. Daarnaast is het decreet met een begeleidende brief afgelopen zondag bezorgd bij de parochianen. Een klein deel is per post verstuurd en zal dinsdag 5 april worden bezorgd. Parochianen hebben tot en met 15 april om bij de bisschop bezwaar te maken.

De laatste H. Mis in de Pastoor van Arskerk is voorzien op Tweede Paasdag 18 april om 11.00 uur. In het parochieblad, dat eind maart is verspreid, zijn dit besluit en de laatste H. Mis ook al aangekondigd. Het kerkgebouw wordt verkocht aan Triade, beheerder van Basisschool De Reuzepas die naast de kerk ligt. In het kerkgebouw komen o.a. leslokalen en een gemeenschappelijke ruimte die ook door de parochie kan worden gebruikt. Ook het Mariakapelletje krijgt in de nieuwe inrichting een plekje.

Decretum Pastoor van Arskerk

Brief aan parochianen inzake onttrekking Pastoor van Arskerk aan de eredienst